راهنمای خرید گاوصندوق مناسب برای اصناف مختلف

راهنمای خرید گاوصندوق مناسب برای اصناف مختلف

گاوصندوق یکی از تجهیزاتی است که برای انواع و اقسام مشاغل ضروری است. اما بدیهی است که گاوصندوق مناسب برای هر یک از مشاغل باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. تنوع گاوصندوق‌های موجود در بازار بسیار زیاد است. قیمت گاوصندوق‌ها نیز به همین دلیل متفاوت هستند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با گاوصندوق‌های مناسب برخی از اصناف آشنا کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

گاوصندوق موبایل فروشی

به طور کلی گاوصندوق‌هایی که برای نگهداری لوازم دیجیتال مانند موبایل استفاده می‌شوند باید در برابر حریق از مقاومت زیادی برخوردار باشند. دمای بالا خیلی زود باعث آسیب دیدن موبایل می‌شود. بنابراین لازم است علاوه بر ضرایب امنیتی بالا، گاوصندوق گوشی باید حتما عایق حرارتی خوبی باشد.

راهنمای خرید گاوصندوق مناسب برای اصناف مختلف

گاوصندوق صرافی

صرافی محلی برای مبادله ارز است و به همین دلیل روزانه حجم زیادی پول نقد و حواله ارزی در صرافی‌ها جابجا می‌شوند. بدیهی است که برای نگهداری وجوه نقد و اسناد نیاز به گاوصندوق است. با توجه به ماهیت کاغذی آن‌ها، گاوصندوق صرافی باید حتما از نوع نسوز باشد. معمولا صرافی‌ها مجهز به سیستم‌های هشداردهنده متصل به اداره پلیس هستند. گاوصندوق‌های صرافی‌ها نیز باید قابلیت اتصال به این سیستم‌ها را داشته باشند. در یک صرافی معمولا تنوع ارزهایی که مبادله می‌شوند، زیاد است. بنابراین گاوصندوق صرافی باید طبقه‌بندی داخلی مناسبی نیز داشته باشد.

راهنمای خرید گاوصندوق مناسب برای اصناف مختلف

گاوصندوق طلا فروشی و جواهرات

طلافروشی‌ها محل نگهداری انواع و اقسام جواهرات ارزشمند هستند. به طوری که در هر لحظه از شبانه‌روز معمولا ارزش ریالی وسایل موجود در مغازه به بیش از چندین میلیارد تومان می‌رسد. به همین دلیل همواره به عنوان یکی از اهداف سارقان شناخته می‌شود. لذا لازم است که حتما با خرید گاوصندوق‌های ضد سرقت که ضرایب امنیتی ویژه‌ای دارند، به فکر تأمین امنیت جواهرات باشید.

نکته مهمی وجود دارد که باید در انتخاب گاوصندوق طلافروشی مد نظر قرار داد؛ معمولا سایش بین طلا و جواهرات تأثیر منفی در کیفیت آن‌ها به خصوص در درازمدت دارد. به همین دلیل ترجیحا باید گاوصندوق‌هایی را تهیه کنید که فضای داخل آن‌ها به چندین بخش مجزا تقسیم بندی شود. به عنوان مثال وجود آویز درون گاوصندوق برای آویزان کردن برخی از جواهرات زینتی برای جلوگیری از بروز مشکل می‌تواند مؤثر باشد.

راهنمای خرید گاوصندوق مناسب برای اصناف مختلف

 گاوصندوق هتلی

گاوصندوق‌های هتلی در اصطلاح به نام سیف باکس نیز شناخته می‌شوند. معمولا هر اتاق در هتل‌ها دارای یک گاوصندوق است. گاوصندوق‌های هتلی در ابعاد و اندازه‌های کوچک ساخته می‌شوند. معمولا درون دیوار نصب می‌شوند. برخی از گاوصندوق‌ها دارای قفل مکانیکی هستند؛ اما اکثر گاوصندوق‌های هتلی با قفل الکترونیکی باز و بسته می‌شوند. به این دلیل که تعیین قفل از سوی ساکنان اتاق به راحتی انجام بگیرد. علاوه بر آن یک رمز ثابت دیگر برای مدیران هتل نیز وجود دارد.

گاوصندوق‌های هتلی متصل به آژیر خطر هستند. به طوری که در اثر وارد شدن ضربه به گاوصندوق یا وارد شدن مکرر و اشتباه رمز گاوصندوق، آژیر خطر به صدا در می‌آید.

راهنمای خرید گاوصندوق مناسب برای اصناف مختلف

 

گاوصندوق جا اسلحه

گاوصندوق جا اسحله‌ در ردیف گاوصندوق‌های بسیار حساس قرار می‌گیرد. این دسته از گاوصندوق‌ها معمولا از ارتفاع زیادی نسبت به مدل‌های معمولی برخوردار هستند؛ چرا که اسلحه‌های جنگی معمولا طول زیادی دارند. طبقه‌بندی داخل  این دسته از گاوصندوق‌ها قابل تنظیم از نظر ارتفاع هستند تا قرارگیری تجهیزات به راحتی صورت بگیرد.

از نظر امنیتی نیز ملاحظات ویژه‌ای برای این دسته از گاوصندوق‌های در نظر گرفته می‌شود. به طوری که در بدنه آن‌ها میزان بتن بیشتری استفاده می‌شود تا ضخامت آن افزایش پیدا کند. انواع و اقسام قفل‌های مکانیکی و الکترونیکی در این تجهیزات استفاده می‌شوند. مقاومت گاوصندوق‌های نظامی در برابر حرارت بسیار بیشتر از مدل‌های عادی است و معمولا به مدت یک ساعت در برابر حرارت با دمای 1000 درجه سلسیوس مقاومت می‌کنند.

راهنمای خرید گاوصندوق مناسب برای اصناف مختلف

گاوصندوق فروشگاهی

گاوصندوق‌های فروشگاهی بیشتر برای نگهداری اسناد و مدارک کسب‌وکارها استفاده می‌شوند. البته در مواقعی پول نقد موجود در فروشگاه نیز درون گاوصندوق نگهداری می‌شود. در فروشگاه‌ها بسته به نوع فعالیت معمولا پرسنل نیز نیاز به دسترسی به اسناد و مدارک دارند. شاید گزینه مناسب برای خرید گاوصندوق فروشگاهی، گاوصندوق‌هایی هستند که از دو بخش مجزا تشکیل می‌شوند. بخشی برای نگهداری اسناد و وجه نقد که صرفا مدیران فروشگاه امکان دسترسی به آن را دارند. بخشی دیگر برای نگهداری اسناد و مدارکی که پرسنل نیز می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. سایر ویژگی‌های گاوصندوق فروشگاهی با توجه به نوع فعالیت کسب‌وکارها تعیین می‌شود.

راهنمای خرید گاوصندوق مناسب برای اصناف مختلف

گاوصندوق بنگاه املاک

مغازه‌های مشاوره املاک نیز بیش از هر چیز با اسناد و مدارک سر و کار دارند. گاوصندوق بنگاه املاک باید تمام ویژگی‌هایی که برای گاوصندوق فروشگاهی برشمردیم را دارا باشد. علاوه بر آن لازم است که حتما نسوز باشد تا آسیبی به اسناد و مدارک موجود در آن در صورت بروز آتش سوزی وارد نشود.

راهنمای خرید گاوصندوق مناسب برای اصناف مختلف

 

کلام پایانی

با گاوصندوق‌های مناسب انواع اصناف و مشاغل آشنا شدیم. به خاطر داشته باشید که امنیت تنها فاکتور مهم در خرید گاوصندوق نیست. شما از چه نوع گاوصندوقی برای کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید؟ اگر برای خرید گاوصندوق نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، با ما تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخ‌گویی به سؤالات شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *